varti

Drošība ir viens no svarīgākajiem aspektiem, par ko jādomā ikvienam, kuram ir sava māja. Privātmājās, kur nav padomāts par visiem drošības aspektiem, var atgadīties dažādas nelaimes, kā arī īpašums kļūst daudz pieejamāks noziedzniekiem.

Pēdējos gados īpaši pieaudzis privātmāju apzagšanu skaits, iecienīts rajons garnadžiem ir tieši Pierīga. Policija vienmēr atgādina, ka ikvienam īpašniekam pašam ir jādomā, kā veikt profilaktiskas darbības, kas palielinātu īpašuma drošību.

Kvalitatīvas durvis un slēdzenes

Labas kvalitātes durvis un droša slēdzene ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas garantēs, ka ēkā iekļūst tikai piederošas personas. Šim pirkumam noteikti nav vērts taupīt, jo tas vistiešākajā veidā ietekmēs drošību jūsu mājā. Visbiežākā un arī drošākā izvēle ir metāla durvis, kuras papildina ar jaunākajām un drošākajām sledzenēm, koda atslēgām, aizbīdņiem un citām drošības sistēmām.

Labi logi, kas vienmēr ir aizvērti

Logi ir vēl viens ceļš, kuru mēdz izmantot ļaundari, lai iekļūtu īpašumā. Tāpēc svarīgi ne tikai izvēlēties labas kvalitātes logus, bet arī izveidot paradumu nekad neatstāt logus atvērtus vai vēdināšanas režīmā tad, kad neesat mājās.

Izvēloties logus, jānoskaidro, kādas ir to drošības sistēmas, stiprinājumi un izturība pret ielaušanos, lai varētu izvēlēties savam īpašumam to labāko. Vēl var papildus aprīkot logus ar ārējām aizsargžalūzijām, kas sniegs ne tikai komfortu, siltumu un iespēju regulēt gaismas daudzumu, bet arī radīs papildu drošības barjeru.

Ēkas ugunsdrošība un elektrodrošība

Viena no bīstamākajām lietām mājā ir ugunsgrēks, kas īsā mirklī var nopostīt gan īpašumu, gan apdraudēt iemītnieku dzīvības. Tāpēc par ugunsdrošību mājā ir jādomā īpaši. Apkures sistēmai un dūmvadiem ir jābūt ļoti labā kārtībā. Katru sezonu ir jāiztīra un jāpārbauda dūmvadi.

Bojāti un neiztīrīti dūmvadi, nedroši ekspluatēta apkures iekārta diemžēl ir viens no biežākajiem iemesliem ugunsnelaimēm. Tas pats attiecas arī uz elektroinstalāciju. Tai jābūt profesionāli izveidotai, drošai, bez bojājumiem, izolētai, lai nebūtu riska, ka no elektrības izceļas ugunsnelaime. Būvniecībā un remontdarbos vienmēr jāizmanto tikai droši materiāli, jāievēro visas drošības prasības.

Droša un slēgta piemājas teritorija

Par drošību jādomā ne tikai pašā mājā, bet arī pie tās. Kāds ir jūsu pagalms? Vai tajā nav bīstamu vietu, kur var traumēties bērni? Vai ūdenstilpnes ir norobežotas? Vislabāk, ja pagalms ir norobežots ar žogu un vārtiem, kuri neļauj uz ielas izkļūt bērniem, pagalmā iekļūt nepiederošām personām. Kvalitatīvi vārti ir loģiska un tālredzīga izvēle ikvienam īpašumam, lai radītu gan drošību, gan komfortu, gan privātumu.

Tie var būt gan bīdāmie, gan veramie vārti, skatoties, kas ir ērtāk un atbilst iemītnieku dzīvesveidam un vajadzībām. Kvalitatīvi veramie un bīdāmie vārti apskatāmi un pasūtāmi pie Ripo-Baltic: https://ripo-baltic.com/varti.

Labi vārti ir būtiska drošības barjera. Zagļiem tas noteikti ir papildu apgrūtinājums, kurš liek apsvērt, vai vispār mēģināt šajā īpašumā iekļūt. Slēgta, droša un sakopta piemājas teritorija noteikti arī ir lielisks estētiskais papildinājums īpašumam, kas ceļ tā vērtību un uzlabo izskatu.