Home Krāsainie metāllūžņi
barksm.lv
barksm.lv
Krāsainie metāllūžņi Drukāt E-pasts

Iepērkam krāsainos metāllūžņus no juridiskām un fiziskām personām Alūksnē, Balvos, Krāslavā, Kuldīgā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Rīgā, Saldū un mūsu partneru pieņemšanas punktos Cēsīs, Codes pagastā, Daugavpilī, Dobelē, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Līvānos, Ogrē, Rēzeknes novada Griškānu pagastā, Talsos, Tukumā, Valmierā un Ventspilī:

  • alumīniju un tā sakausējumus (pārtikas, lējumi, CAM, bundžas);
  • varu un tā sakausējumus (misiņš, bronza, misiņa skaidas);
  • svinu, magniju, nerūsējošo tēraudu;
  • elektrodzinējus;
  • automašīnu katalizatorus (keramiskos un metāla).

SIA BARKS M visas darbības ar metāllūžņiem veic saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.874 “Kārtība, kādā iepērkami un realizējami melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi”.

Šo noteikumu III daļa “Metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanas, uzskaites, glabāšanas un pārvadāšanas vispārīgie nosacījumi” nosaka, ka no fiziskajām personām, kas nav komersanti, uzņēmums drīkst iepirkt tikai sadzīves izcelsmes vai saimnieciskajā darbībā radušos melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus. Ja fiziskā persona, pārdod melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus, kas nav sadzīves izcelsmes atgriezumi un lūžņi, uzņēmumam par to nekavējoties jāziņo Valsts policijai.

Šo noteikumu 32. punkts nosaka arī to, ka tikai komersants, kuram ir licence darbībām ar melno un krāsaino metālu atgriezumiem un lūžņiem un licence elektroenerģijas pārvadei vai sadalei, drīkst iepirkt no fiziskas personas vai komersanta, kuram nav licences darbībām ar melno un krāsaino metālu atgriezumiem un lūžņiem, šādus metālu atgriezumus un lūžņus:
  • vara (vai tā sakausējumu) vai alumīnija (vai tā sakausējumu) stiepļu (diametrs ir 1,5 mm vai lielāks, ar izolāciju vai bez tās) atgriezumus;
  • savītu vara (vai tā sakausējumu) vai alumīnija (vai tā sakausējumu) stiepļu (atsevišķas stieples diametrs ir 1 mm vai lielāks, ar izolāciju vai bez tās) atgriezumus;
  • tādu trošu atgriezumus un lūžņus, kas satur vara (vai tā sakausējumu) vai alumīnija (vai tā sakausējumu) stieples (diametrs ir 1,5 mm vai lielāks);
  • jebkura profila vara (vai tā sakausējumu) vai alumīnija (vai tā sakausējumu) vadu vai kabeļu atgriezumus un lūžņus, ja to nominālais šķērsgriezuma laukums ir 85 mm2 vai lielāks;
Atbilstoši šiem noteikumiem, SIA BARKS M nepieņem no fiziskām personām un komersantiem, kuriem nav licences elektroenerģijas pārvadei vai sadalei, arī daudzpāru elektronisko sakaru tīklu kabeļu atgriezumus un lūžņus, kuri satur vara dzīslas ar diametru no 0,3 mm līdz 1,2 mm.
LR Ekonomikas ministrijas izsniegto licenču melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanai numuri: SIA AL METALS – 2006-02/41 (2006.g. 1. februāris); SIA ALU METALS – 2008-11/230 (2008.g. 5. novembris); SIA BARKS M – 2006-10/135 (2006. g. 4. oktobris); SIA DĪLERS – 2006-02/31 (2006.g. 1. februāris); SIA DĪLERS METĀLS – 2006-03/64 ( 2006.g. 1. marts)

SIA "BARKS M" var mainīt krāsaino metāllūžņu cenas  saskaņā ar izmaiņām tirgū.