atveseļotiesSlimošana nepatīk nevienam. Tā izjauc ierasto dzīves ritmu, izbojā plānus. Tāpēc ikviens gribētu neslimot nemaz vai arī slimot viegli un pēc iespējas īsāku laiku, lai atkal atgrieztos pie sava ierastā dzīves ritma. Kādas metodes var palīdzēt slimības pārvarēt ātrāk?

Fizioterapija

Tā ir sevi jau pierādījusi metode, kas ļauj ātrāk atveseļoties un atgūt dzīves kvalitāti gan pēc traumām, gan dažādu slimību, iedzimtu defektu gadījumā. Fizioterapija efektīvi pielietojama visa vecuma cilvēkiem, tai nav nekādu blakusparādību, tā sniedz tikai pozitīvu efektu. Lai izvēlētos pareizāko pieeju, fzioterapijas speciālists un rehabilitologs izvērtē katra pacienta veselības stāvokli un piemeklē atbilstošāko terapiju. Parasti tas ietver vingrojumus, kustības, iedarbošanos uz dažādām muskuļu grupām un ķermeņa vietām.

Lāzerterapija

Lāzerterapija ir metode, ko izmanto gan kā ārstniecības metodi, gan kā papildu terapiju, lai paātrinātu atveseļošanos. Lāzerterapija strādā ar zemas jaudas lāzeru, ka strādā infrasarkanajā diapazonā. Lāzers sasniedz visus orgānus, jo darbojas pat 6-7 cm dziļumā. Lāzerterapija nodrošina to, ka uzlabojas vielmaiņas process šūnu līmenī, mazinās sāpes, iekaisums, uzlabojas mikrocirkulācija. Tas viss veicina dzīšanu un atveseļošanos. Bieži vien lāzerterapija tiek izmantota kopā ar medikamentozu terapiju. Lāzerterapija tiek izmantota ķirurģijā, LOR slimībās, uroloģijā, ginekoloģijā, dermatoloģijā, stomatoloģijā, pediatrijā, sporta medicīnā, iekšķīgo slimību ārstēšanā.

Homeopātija

Homeopātiju var izmantot kā pamata ārstēšanas metodi vai kā papildu terapiju tradicionālajai medicīnai. Homeopātija darbojas ar speciāli un rūpīgi izgatavotiem preperātiem. Homeopātijas pamatprincipi: līdzīgs ārstē līdzīgu, mazas devas, potencēšana un viens preperāts. Lai gan ir daudz homeopātijas kritizētāju, tomēr arvien vairāk ārstu uz šo  metodi skatās labvēlīgāk un nenoliedz to kā noderīgu papildu terapiju dažādu saslimšanu gadījumā. Homeopātijas pamatā ir holistiska pieeja cilvēka veselībai, tiek uzsvērta fiziskā un garīgā ķermeņa vienotība un nedalāmība. Cilvēks tiek ārstēts kā individualitāte, nenotiek koncentrēšanās tikai uz konkrēto slimību, bet uz cilvēku kopumā. Homeopātijā izmanto no dabas vielām iegūtus preperātus, ko sagatavo pēc ļoti stingrām norādēm. Tas attiecas arī uz preperātu lietošanu.