cik ilgi var paciest zobu sāpesSāpes ir tā lieta, kas nepatīk nevienam. Sāpēt var daudz kas, sāpēt var dažādi, kā arī sāpes mēs katrs izjūtam un paciešam savādāk. Sāpju slieksnis katram cilvēkam ir individuāls. Sāpju panesību ietekmē gēni, rase, tautība, arī individuālās ķermeņa īpatnības un dzīvesveids, kādu šis cilvēks piekopj. Sāpju slieksni ievērojami arī samazina tādi faktori kā stress, miega trūkums, nepilnvērtīgs uzturs, fiziska un garīga pārslodze. Ja cilvēkam ir viss šis fons, tad viņš noteikti sliktāk pacieš sāpes.

Novērojumi rāda, ka ikdienā vīrieši daudz izteiktāk reaģē uz sāpēm un nevar paciest sāpes, kas rodas saslimšanas laikā — galvas sāpes, zobu sāpes, kaulu sāpes gripas laikā. Viņiem jau slimība ar temperatūru 37,2 ir traģēdija, kas pieļauj vien izmisušus vaidus un gultas režīmu, kad sieviete ar daudz augstāku temperatūru spēj padarīt mājas darbus, tikt galā ar bērniem. Tomēr zinātnieki apgalvo, ka ģenētiski vīriešiem ir augstāks sāpju slieksnis, jo testasterons darbojas kā dabisks atsāpinātājs.

Kā cīnīties ar sāpēm — paciest vai dzert tabletes?

Kādam pretsāpju tableti prasās jau pie pirmajām nelielajām sāpēm, bet cits var mierīgi paciesties un negrib lieki uzkrāt organismā medikamentus. Tā ir katra paša izvēle. Tomēr katrā pusē ir daļa savas taisnības. Speciālisti apgalvo, ka ilgstoša sāpju ciešana un atrašanās sāpju stāvoklī spēj izmainīt cilvēka apziņu un pat deformēt personību. Nav normāli, ka ilgtoši cieš lielas sāpes. Sāpēm ir jāmeklē cēlonis, tas jānovērš, kā arī jāpiemeklē atbilstošā pretsāpju terapija, kas katram viņa situācijā var būt atšķirīga.

Par kvalitatīvu atsāpināšanu arī ļoti domā medicīnā, kur reti kad vairs ir tā, ka jācieš sāpes. Piemēram, ja agrāk zobārstniecas apmeklējums automātiski nozīmēja sāpes, tad tagad zobārstniecība tiek apmeklēta ar prieku un smaidu, jo nekas vairs nesāp.

Ja dzer vienu, otru, trešo pretsāpju tableti, bet sāpes tā īsti nepāriet, tad ir jāmeklē patiesais cēlonis un jāvēršas pie ārsta vai farmaceita, lai izvēlētos pareizos pretsāpju medikamentus. Katrām sāpēm ir sava specifika un arī citi medikamenti. Sāpēs nav norma, tāpēc ar tām jātiek skaidrībā.